Liga 3: Viitorul Chirnogi la a doua victorie

Etapa a sasea a ligii a treia a adus pentru reprezentantele judetului Calarasi 2 victorii. Dunarea Calarasi s-a impus cu 3-0 in fata celor din Medgidia, iar Viitorul Chirnogi a reusit a doua victorie, invingand cu 1-0 pe Farul II Constanta.

Viitorul Chirnogi a reusit doua victorii consecutive, ce-i drept in fata unor echipe accesibile, Gaesti si Farul II. Meciul de vineri a debutat cu operioada de tatonare a celor doua echipe, cu un plus pentru echipa din Chirnogi, antrenata din teren de Sorin Bucuroaia. Minutele au curs, insa ocaziile importante au lipsit. Pana la finalul primei reprize mai putem aminti de incursiunea atacantului Farului II, care in situatie de 1 la 1 a sutat peste poarta.

Repriza a doua a debutat cu aceeasi monotonie din prima repriza. Dupa nenumarate „galbene” incasate de chirnogeni in urma unor faulturi destul de  dure,  in minutul 65, antrenorul-jucator Bucuroaia a primit o centrare perfecta, iar dupa o preluare de nota 10 a reusit sa inscrie din interiorul careului. Pana la finalul jocului, Farul II a presat, insa fara nicio reusita importanta.

La finalul jocului, arbitrajul brigazii conduse de Ionut Marodin din Bucuresti a fost puternic contestat de oaspeti, acestia reprosandu-i arbitrului intrarile foarte dure ale gazdelor.