Liga 3: Dunarea a bătut pe Viscofil, Chirnogiul e la pământ

Dunarea Calarasi a reusit o victorie mare in etapa a 15-a a ligii a treia, in fata Viscofilului din Popesti Leordeni, scor 3-2. Gazdele au inceput mai bine meciul , insa golul care deschidea tabela a cazut abia dupa pauza, cand Victor Petre duce pe Dunarea in avantaj. Oaspetii egaleaza dupa doar doua minute, Dunarea revine in avantaj in minutul 54, insa, spre disperarea gazdelor, Viscofil egaleaza la doi dupa numai un minut. Cele trei puncte sunt adjudecate de cei din Calarasi dupa un autogol de generic al unuia dintre fundasii echipei oaspete. Etapa viitoare , Dunarea joaca in deplasare un meci foarte greu in compania celor de la CS Domnesti.

Intr-un alt meci al etapei a 15-a, Viitorul Chirnogi a reusit sa-si dezamageasca din nou sustinatorii , dupa un 1-2 acasa cu CS Tunari. Desi gazdele au jucat din minutul 5 cu un om in plus, dupa eliminarea unuia dintre fundasii oaspetilor la un fault dur la Moga, rezultatul consemnat la finalul jocului nu face decat sa ingroape in subsolul clasamentului echipa sustinuta de arabii de la Sc Agro si de consiliul local Chirnogi. In minutul 15 oaspetii deschid scorul prin D.Chirica iar Moga, din 11 m, restabileste egalitatea la inceputul reprizei a doua. Spre disperarea tuturor, Tunari inscrie golul doi cu doar trei minute inainte de final. A saptea infrangere consecutiva pe Viitorul care , dupa bursa zvonurilor, e la cativa pasi de retragere.