Fotbal judetean: A inceput returul !

Liga 3 | Etapa 18

Viitorul Chirnogi – CS Domneşti 1-1
au marcat: M. Baicu (74) / M. Dumitru (15)

Echipa din Chirnogi reuseste unul dintre cele mai suprinzatoare rezultate ale acestei etape in seria 2. Formatia care in acest moment se afla la retrogradare, a obtinut un nesperat rezultat de egalitate pe teren propriu, in fata celor de la Cs Domnesti, formatie care se afla intre primele 5 ale clasamentului. Va reamintim ca in meciul din tur, Domnestiul a castigat cu un sec, 5-0. Cu un nou antrenor, cu jucatori proaspat veniti de la echipe bucurestene si cu multa ambitie, Viitorul Chirnogi spera ca in retur sa scape de retrogradare. Tu ce crezi , vor reusi? Comenteaza!

Dunărea Călăraşi – Unirea Slobozia 1-2

au marcat: Condei (37 – pen.) / V. Gheorghe (39, 83)

In derbyul regional, Dunarea Calarasi a pierdut primul meci din 2010 in fata celor de la Unirea Slobozia, o echipa care pastreaza sanse reale de promovare in liga 2. Formatia pregatita de Vali Petrescu nu a reusit sa se impuna, desi a deschi scorul in prima repriza.