Liga IV | CSM Oltenita s-a distrat cu Dragos Voda: 4 – 0 * VIDEO

CSM Oltenita a reusit a doua victorie consecutiva de la reluarea campionatului, 4-0 acasa cu Dragos Voda

Pe o vreme neprielnica fotbalului, sambata, s-a disputat la Oltenita intalnirea din etapa a 17-a a ligii IVa Calarasi dintre echipa gazda, CSM, si Victoria Dragos Voda. Elevii antrenati de Virgil Bogatu au inceput in forta meciul reusind sa deschita scorul dupa numai 10 minute de joc, prin Ghita. Pana la pauza, oltenitenii au mai marcat doua goluri reusind sa intre la cabine relaxati. Partea a doua a apartinut tot formatiei fazda care a inchis tabela la un sec 4 – 0. Oaspetii au ajuns rar la poarta CSM-ului iar atunci cand au facut-o, actiunile lor s-au incheiat cu suturi departe de tinta. Trei puncte pentru Oltenita care merge increzatoare in fortele proprii in deplasarea de sambata. In clasament, formatia noastra se afla pe locul 10, la 12 puncte de podium.