Meci cu scandal la Oltenita : Arbitrii au anulat un gol dupa ce, in prealabil, centralul l-a validat | VIDEO

In minutul 85 al meciului din liga a 4-a dintre CSM Oltenita si Progesul Fundulea, la scorul de 2-2 , centralul Valeanu a anulat un gol gazdelor dupa ce in prealabil l-a validat!

arbitri

Motivul? Inainte de faza faza golului, Valeanu a acordat aruncare de la margine pentru Oltenita desi asistenul ridicase fanionul oferind mingea oaspetilor. Din faza imediat urmatoare a iesit golul , moment in care tribunele au exultat. Nu au ajuns cu mingea la mijlocul terenului pentru a o repune, ca asistentul , la presiunile oaspetilor, l-a chemat pe Valeanu la margine pentru a se consulta cu privire la faza precedenta, moment in care banca CSM-ului a luat foc. Festa si mai apoi Primarul Tone, au intrat pe teren pentru a cere socoteala arbitrilor. Meciul a fost intrerupt cateva minute bune, timp in care Tone a cerut,la un momentdat, ca jucatorii gazda sa iasa de pe teren in semn de protest. Nu s-a intamplat asa iar meciul a continuat pana la expirarea celor 90 de minute. La final, brigada de arbitri a avut nevoie de paza Politiei Locale pentru a nu fi linsati de spectatori. Vezi VIDEO