CSM Oltenita – Victoria Chirnogi 2-2 . Chirnogenii se califica si vor juca finala | Galerie FOTO

Intr-o partida contand pentru mansa retur a semifinalelor Cupei Romaniei – Memorialul Tache Ionescu, CSM Oltenita si Victoria Chirnogi au incheiat la egalitate, scor 2-2. Echipa din Chirnogi se califica in finala gratie rezultatului obtinut in tur, 0-0.

MOT_3898

Prin golurile marcate, Fepzy Constantin si Costin Coman au calificat Victoria Chirnogi in finala ce va avea loc la 14 mai la Calarasi, contra celor de la Inainte Modelu, campioana judeteana.

Meciul a fost unul disputat , oltenitenii reusind sa deschida rapid scorul, in minutul 6. Rezultatul s-a pastrat pana la pauza desi fiecare echipa si-a trecut in cont cateva ocazii importante de gol.

Adrian Cristea l-a trimis in repriza secunda  pe Fepzy Cosntantin, cel care a reusit sa sa inscrie la putin timp dupa ce a intrat pe teren. Elevii lui Virgil Bogatu au preluat conducerea pe tabela de marcaj prin reusita lui Alexandru Udriste, care a inscris din lovitura libera. Cand gazdele se pregateaua de sarbatoare, Costin Coman a reusit egalarea in minutul 90+2 si a asternut linistea peste Oltenita.

La finalul jocului, oltenitenii au fost aclamati si aplaudati de cele 30 persoane care fac parte din galeria CSM-ului.