LIGA IV / CSM Olenita isi pastreaza prima pozitie dupa o victorie clara la Ulmeni

CSM Olteniţa conduce plutonul ligii a 4-a totalizând punctaj maxim şi după runda a 7-a.

Rapid Ulmeni, departe de forma arătată la începutul sezonului trecut, n-a contat nici măcar o repriză în duelul de „lux” de pe teren propriu cu CSM Olteniţa. Petrişor a deschis scorul în minutul 36, golul fiind de altfel singura realizare a gazdelor.

Egalarea a survenit relativ repede (minutul 43) prin Ghiţă, olteniţenii intrând în pauză cu un avantaj fragil. Hârtescu a înscris pentru 1-2 în minutul 44. După pauză, oltenițenii au mai înscris de trei ori, prin Ungureanu (75), Porumbel (76) şi Chiriţă (87)

CSM s-a impus cu 5-1 bifând a 7-a victorie stagională din tot atâtea partide disputate. Sâmbătă, echipa pregătită impecabil de Virgil Bogatu revine pe teren propriu pentru o confruntare cu Victoria Dragoş Vodă, programată pe stadionul municipal de la ora 15.00.

Intra AICI pentru caseta tehnica a meciului.

sursa: arenamedia.ro