JOB Oltenita

JOB Oltenita / Alpha Clinic isi mareste echipa! Recrutam: Asistent Medical Generalist

Alpha Clinic isi mareste echipa!
Recrutam:

Asistent Medical Generalist

Aplica acum pentru postul de Asistent Medical Generalist si vei fi responsabil/a de: asigurarea asistenței medicale a pacientului, respectarea procedurilor și protecția specifică; informarea pacientilor legat de proceduri si protocoalele medicale.

Vino in echipa Alpha Clinic!

Responsabilitati:
• Contribuie la stabilirea cadrului optim de lucru cu echipa medicală şi cu pacientul,
• Pregătirea psihică şi fizică a pacientului pentru examinare clinică, recoltarea produselor biologice şi patologice,
• Evaluarea stării pacientului, măsurarea, înregistrarea funcţiilor vitale,
• Informarea medicului curant /medic de gardă despre modificarea stării pacientului ori de cate ori este nevoie,
• Aplicarea primelor măsuri terapeutice de mare urgenţă în caz de necesitate, în limita competenţelor profesionale,
• Raspunde prompt solicitarilor facute atat de pacienti cat si de colegi,
• Elibereaza documente medicale pacientilor.

Beneficii:
• Acumulare de experienta si oportunitati de promovare in interiorul companiei,
• Suport si indrumare pe perioada de acomodare cu job-ul,
• Pachet salarial atractiv,
• Loc de munca stabil.

In cazul in care sunteti interesat/a va invitam sa ne trimiteti CV-ul dvs. la: secretariat@alphaclinic.ro , specificand postul pentru care aplicati.
Doar CV-urile primite prin e-mail vor fi luate in considerare si doar candidatii eligibili vor fi contactati.
Toate aplicatiile vor fi tratate cu maxima confidentialitate.

S-ar putea să-ți placă și...