JOB Publicitate

TP Electrics SRL, fabrica de cablaje din Oltenița, doreste sa angajeze Contabil-șef

TP Electrics SRL,

fabrica de cablaje din Oltenița,

doreste sa angajeze

Contabil-șef (cod COR 121120)

Profilul candidatului:

Căutam o persoana pregătită in domeniul financiar contabil, responsabila, atenta la detalii, implicata,

Experiență de lucru de minim 5 ani,

Cunoștințe bune de limba engleza, scris si vorbit,

Cunoștințe bune de operare Excel,

Cunoașterea legilor fiscale, a principiilor contabile, în concordanță cu schimbările legislative,

Abilități excelente de comunicare,

Capacitate de analiză, sinteză si prioritizare,

Calitatea de Expert Contabil este un avantaj.

Ocupantul postului raportează direct Directorului General si are următoarele atribuții principale:

  • Organizează, coordonează si controlează activitatea financiar-contabila in conformitate cu prevederile legale in vigoare in domeniul fiscal-contabil,
  • Întocmește, verifica, transmite declarațiile fiscale lunare către ANAF,
  • Întocmirea si verificarea balanței, bilanțului anual, inventarului societății,
  • Statistica lunară către Institutul de Statistică,
  • Raportarea către Banca Națională a României,
  • Elaborarea de analize privind fluxul de numerar
  • Raportări: rezultatul operațional,
  • Reprezentarea societății în relațiile cu autoritățile fiscale/ ANAF,
  • Arhivarea și urmărirea contractelor cu furnizorii și clienții,
  • Încheierea si semnarea rapoartelor financiare statutare, balanța, bilanț,
  • Responsabil cu închiderile lunare, a conturilor din balanță, înregistrarea în contabilitate a mijloacelor fixe,
  • Planifica, participă activ si urmărește realizarea auditurilor financiare statutare si periodice,
  • Gestionează agenda plaților către furnizori, buget, salariați, etc. asigurând corectitudine maxima in înregistrări,

Locația postului: TP Electrics SRL, Oltenița, județul Calarasi

Va așteptam cv-ul  via email la adresa office@tpelectrics.com.  Doar candidații selectați vor fi contactati in vederea stabilirii unui interviu.

S-ar putea să-ți placă și...