Publicitate

JOB Oltenita / Alpha Clinic isi mareste echipa! Recrutam Registrator Medical

Alpha Clinic isi mareste echipa!
Recrutam Registrator Medical

Aplica acum pentru postul de Registrator Medical si vei fi responsabil/a de: inregistrarea pacientilor carora le sunt oferite serviciile medicale, introducerea datelor pacientilor in sistemul informatic si eliberarea documentelor medicale.

Vino in echipa Alpha Clinic!

Responsabilitati:
• Inregistreaza internarea de zi a pacientilor,
• Conduce registrul de internari si externari ale sectiei,
• Efectueaza inregistrarea foilor de observatie a pacientilor internati in spital, in sistemul electronic, completand in mod corect, conform cartii de identitate, a biletului de internare de la medicul specialist vizat de medicul sef al sectiei respective, alaturi de dovada de asigurat a pacientului (adeverinta, cupon pensie, carnet somaj, etc.),
• Efectueaza semnarea electronica a internarii cu cardul de sanatate al pacientului. Completeaza fisa de circuit a pacientului cu date corecte,
• Introduce in aplicatiile informatice corespunzatoare, sub indrumarea asistentului sef sau a medicului curant, codificarea medicala a bolilor din Foile de observatie clinica generala, investigatiile paraclinice, procedurile si manevrele medicale si tratamentele efectuate pe perioada internarii verificand exactitatea datelor,
• Elibereaza documente medicale pacientilor,
• Are obligativitatea pastrarii confidentialitatii tuturor informatiilor medicale,
• Raspunde prompt solicitarilor facute atat de pacienti cat si de colegi.

Beneficii:
• Acumulare de experienta si oportunitati de promovare in interiorul companiei,
• Suport si indrumare pe perioada de acomodare cu job-ul,
• Pachet salarial atractiv,
• Loc de munca stabil.

In cazul in care sunteti interesat/a va invitam sa ne trimiteti CV-ul dvs. la secretariat@alphaclinic.ro .
Doar CV-urile primite prin e-mail vor fi luate in considerare si doar candidatii eligibili vor fi contactati.
Toate aplicatiile vor fi tratate cu maxima confidentialitate.

S-ar putea să-ți placă și...