Oltenita Publicitate

JOB Oltenita # MDE Converting / BUYER

MDE Converting isi mareste echipa! Daca esti o persoana ambitioasa si dornica sa evolueze in cadrul departamentului de Achizitii, pe pozitia de Buyer, asteptam CV-ul tau pe adresa de e-mail hr@mdegroup.ro sau la sediul companiei.

Responsabilitati:
– Intocmeste rapoarte de stoc si analize specifice departamentului;
– Monitorizeaza si gestioneaza nivelul stocului de produse pentru mentinerea lui in limitele agreate;
– Comanda produse catre furnizori in baza analizelor lunare sau in concordanta cu limitele de stoc agreate la nivel de companie;
– Verifica facturile de achizitie;
– Asigura o buna comunicare cu furnizorii companiei si cu departamentele functionale si rezolva
problemele aparute;
– Creeaza rapoarte folosind diferite programe (SAGA, CRM, Excel);
– Asigura disponibilitatea produselor printr-o planificare cat mai adecvata a comenzilor de
aprovizionare catre furnizori;
– Mentine actualizate bazele de date de furnizori si articole;
– Activitatea sa este coordonata de Managerul de Achizitii;

Cerinte:
– Studii medii – studiile superioare reprezinta un avantaj;
– Cunostinte de limba engleza;
– Cunostinte de operare PC (MS Office, in special MS Excel);
– Cultura generala solida;
– Flexibilitate, fire organizata, onestitate;

Oferta (bonusuri, beneficii):
– Pachet salarial atractiv;
– Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist, tanar, dinamic si in permanenta cautare de
imbunatatiri;
– Oportunitati reale de avansare si dezvoltare profesionala;

S-ar putea să-ți placă și...